placeholder

Federacja KSW przyłącza się do kampanii społecznej „Stop Walkom Psów”!

Inauguracja naszej współpracy odbędzie się podczas grudniowej Gali XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

Wbrew powszechnemu przekonaniu walki psów są wciąż organizowane w Polsce i na świecie. Są one powiązane z międzynarodową przestępczością zorganizowaną, gdzie w grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze. Informacje o walkach trzymane są w tajemnicy przez osoby zaangażowane w ten proceder.

Inicjatywa “Stop Walkom Psów” jest nieformalnym zrzeszeniem osób chroniących psy przed tym okrucieństwem. Do tej pory prowadziliśmy przede wszystkim działania edukacyjne. W listopadzie tego roku odbył się pierwszy cykl szkoleń we wszystkich Szkołach Policji w Polsce na temat przeciwdziałania nielegalnym walkom psów. Pisaliśmy o tym na naszym blogu.

Powstała także koalicja polskich klubów sportów walki sprzeciwiających się temu okrutnemu procederowi. Dołączyło do niej kilkanaście klubów, w tym te najbardziej znane, m.in. Czerwony Smok, Academia Gorila oraz Copacabana Team.

17 grudnia, podczas Gali XTB KSW 77 w walce wieczoru rękawice skrzyżują największe gwiazdy KSW - Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski. Wszystkie bilety w Arenie Gliwice mogącej pomieścić prawie 15 tysięcy osób zostały wyprzedane w niecałe dwa tygodnie. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na platformie internetowej Viaplay w Polsce oraz dziesięciu europejskich krajach, a także na KSWTV na całym świecie.

„Zmuszanie psów do walki na śmierć i życie to nie sport. To przemysł okrucieństwa niemający nic wspólnego z etosem wojownika i sportowca. Jako jedna z najważniejszych organizacji MMA na świecie włączaliśmy się już w przeszłości w działania pomocowe względem psów. Tym razem chcemy mocno i wyraźnie wyrazić swoje poparcie dla kampanii Stop Walkom Psów. Tym samym sprzeciwiamy się bestialskiemu traktowaniu zwierząt i zarabianiu na ich cierpieniu”, mówi Martin Lewandowski, współzałożyciel i prezes KSW oraz dodaje: „O kolejnych działaniach w ramach tej współpracy usłyszycie już niebawem, bo wracamy z czymś znacznie większym w przyszłym roku.”

Koordynatorką kampanii społecznej „Stop Walkom Psów” jest aktywistka Magdalena Sienkiewicz, która uważa współpracę z Federacją KSW za kluczową dla rozwoju inicjatywy. „To dla nas zaszczyt, ale i silna mobilizacja do dalszego działania. Nie da się systemowo przeciwdziałać temu zorganizowanemu, okrutnemu procederowi inaczej niż koordynując pracę organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości i strony społecznej. Prestiż Federacji KSW oraz ogromny zasięg jej oddziaływania w środowiskach zainteresowanych sportem i uczciwą rywalizacją przełoży się na wyraźny wzrost świadomości w społeczeństwie”, mówi Sienkiewicz.

O Federacji KSW

Federacja KSW została założona w 2004 roku przez współwłaścicieli Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Stała się wiodącą europejską organizacją MMA. KSW organizowało imprezy na dużą skalę w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji i jest rekordzistą pod względem największego współczesnego wydarzenia MMA i największego w historii w Europie, z 57 776 uczestnikami na KSW 39. W 2018 roku KSW pokonało Polski Związek Piłki Nożnej, zdobywając tytuł „Organizacji Sportowej Roku” w krajowym konkursie Nagrody Biznesu Sportowego.